Antiques 2016-04-26 Auction - 219 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 4

Oslo, Norway

Antiques

Antiques
Lot Number: Lowest
Skatoll med overskap, sekundært malt dekor, dat. 1760.: Skatoll med overskap, sekundært malt dekor, dat. 1760. (210x115x52cm)
0073: Skatoll med overskap, sekundært malt dekor, dat. 1760.Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Et par vegg lysestaker i forgylt bronse, Louis XVI-stil: Et par vegg lysestaker i forgylt bronse, Louis XVI-stil (H:72cm)
0074: Et par vegg lysestaker i forgylt bronse, Louis XVI-stilEst. NOK 12,000-NOK 18,000
Et par lysestaker i brennforgyldt bronse på sort marmor: Et par lysestaker i brennforgyldt bronse på sort marmor sokkel, Frankrike ca. 1800. (H:30,5cm)
0075: Et par lysestaker i brennforgyldt bronse på sort marmorEst. NOK 12,000-NOK 18,000
Kashmir etter "The Chelsea carpet". (358x265cm): Kashmir etter "The Chelsea carpet". (358x265cm)
0076: Kashmir etter "The Chelsea carpet". (358x265cm)Est. NOK 10,000-NOK 15,000
Yazd, Iran, 1930/40. (366x284cm): Yazd, Iran, 1930/40. (366x284cm)
0077: Yazd, Iran, 1930/40. (366x284cm)Est. NOK 15,000-NOK 22,500
Krutthorn med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen: Krutthorn med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen 1700-tallet. (L:27cm)
0078: Krutthorn med skåret akantusdekor, GudbrandsdalenEst. NOK 6,000-NOK 9,000
Speil, Johan Åkerblad, Stockholm 1758-1799. (98x43cm): Speil, Johan Åkerblad, Stockholm 1758-1799. (98x43cm)
0079: Speil, Johan Åkerblad, Stockholm 1758-1799. (98x43cm)Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Skautaskrin med orig. malt dekor, 1800-tallet.: Skautaskrin med orig. malt dekor, 1800-tallet. (21x32,5x18,5cm)
0080: Skautaskrin med orig. malt dekor, 1800-tallet.Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Tumling i messing med gravert dekor. (Ø:5,3cm): Tumling i messing med gravert dekor. (Ø:5,3cm)
0081: Tumling i messing med gravert dekor. (Ø:5,3cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Skje i messing, London ca. 1640. (L:17cm): Skje i messing, London ca. 1640. (L:17cm)
0082: Skje i messing, London ca. 1640. (L:17cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000Lot Passed
Figur i skåret elfenben "Kvinne med roser". (H:29cm): Figur i skåret elfenben "Kvinne med roser". (H:29cm)
0083: Figur i skåret elfenben "Kvinne med roser". (H:29cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:108cm): Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:108cm)
0085: Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:108cm)Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Framskap datert 1813, Telemark. (224x146x51cm): Framskap datert 1813, Telemark. (224x146x51cm)
0086: Framskap datert 1813, Telemark. (224x146x51cm)Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Figurgruppe i porselen, Meissen. (H:31cm): Figurgruppe i porselen, Meissen. (H:31cm)
0087: Figurgruppe i porselen, Meissen. (H:31cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet.: Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet. (222x81x29cm)
0088: Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet.Est. NOK 12,000-NOK 18,000
"Centerpiece" i porselen "Neptun og kvinne i garnet",: Paul HELMIG (1859-1939) Centerpiece i porselen "Neptun og kvinne i garnet", Meissen. (L:38cm)
0089: "Centerpiece" i porselen "Neptun og kvinne i garnet",Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Veggteppe, "Figurmotiv" Sign. BB med skjold som er: Veggteppe, "Figurmotiv" Sign. BB med skjold som er Brussel by og FVH for Francois van den Hecke. Første halvdel av 1600-tallet. (429x320cm) Proveniens; Trelasthandler Hans Kiær, Villa Ekheim,
0090: Veggteppe, "Figurmotiv" Sign. BB med skjold som erEst. NOK 40,000-NOK 60,000
2 figurer i keramikk, sign. (L:32cm): Elisabeth Lili SCHEEL (1898-1990) 2 figurer i keramikk, sign. (L:32cm)
0091: 2 figurer i keramikk, sign. (L:32cm)Est. NOK 1,500-NOK 2,250Lot Passed
Åkle, 1800-tallet. (163x123cm): Åkle, 1800-tallet. (163x123cm)
0093: Åkle, 1800-tallet. (163x123cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Barovier & Toso, Murano, lysekrone med 12 lysarmer,: Barovier & Toso, Murano, lysekrone med 12 lysarmer, grønt glass, mod. "San Giorgio". (H:141/Ø:125cm)
0094: Barovier & Toso, Murano, lysekrone med 12 lysarmer,Est. NOK 40,000-NOK 60,000Lot Passed
Kubbestol trehvit, 1700-tallet. (H:81cm): Kubbestol trehvit, 1700-tallet. (H:81cm)
0095: Kubbestol trehvit, 1700-tallet. (H:81cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Tabriz. (303x201cm): Tabriz. (303x201cm)
0096: Tabriz. (303x201cm)Est. NOK 8,000-NOK 12,000