Antiques 2016-04-26 Auction - 219 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 5
LiveAuctioneers Logo

Kaminur i brennforgylt og patinert bronse mrk. DouyonVase i porselen, sign., merket 12924, Rørstrand.Drikkekanne, skåret dekor med bibelske scener, ant.
Done
Oslo, Norway
Auction Details

Antiques

Antiques
Lot Number: Lowest
24
Sold
Afghan, semiantikk. (331x211cm): Afghan, semiantikk. (331x211cm)
0097: Afghan, semiantikk. (331x211cm)Est. NOK 8,000-NOK 12,000
See Sold Price
Sold
Langbord, trehvit 1700-tallet. (75x273x74cm): Langbord, trehvit 1700-tallet. (75x273x74cm)
0098: Langbord, trehvit 1700-tallet. (75x273x74cm)Est. NOK 12,000-NOK 18,000
See Sold Price
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1839,: Kiste med orig. rosemaling, dat. 1839, Hallingdal/Vestlandet. (42x85x45cm)
0099: Kiste med orig. rosemaling, dat. 1839,Est. NOK 8,000-NOK 12,000Lot Passed
Sold
Skatoll med overskap, eierinitialer og dat. 1835,: Skatoll med overskap, eierinitialer og dat. 1835, Numedal. (224x118x48cm)
0100: Skatoll med overskap, eierinitialer og dat. 1835,Est. NOK 10,000-NOK 15,000
See Sold Price
Sold
Armstol, sent 1700-tallet.: Armstol, sent 1700-tallet.
0101: Armstol, sent 1700-tallet.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
See Sold Price
Sold
Skrin med original rosemaling, Telemark 1800-tallet.: Skrin med original rosemaling, Telemark 1800-tallet. (18x36x22cm)
0102: Skrin med original rosemaling, Telemark 1800-tallet.Est. NOK 3,000-NOK 4,500
See Sold Price
Sold
Sendingskurv med orig. rosemaling og eierinitialer,: Sendingskurv med orig. rosemaling og eierinitialer, Bergstugu, Telemark 1800-tallet. (38x34x34cm)
0103: Sendingskurv med orig. rosemaling og eierinitialer,Est. NOK 6,000-NOK 9,000
See Sold Price
Sold
Kjenge med skåret dekor, dat. 1727. (H:19/L:33cm): Kjenge med skåret dekor, dat. 1727. (H:19/L:33cm)
0104: Kjenge med skåret dekor, dat. 1727. (H:19/L:33cm)Est. NOK 10,000-NOK 15,000
See Sold Price
Sold
Bondestol, Trøndelag 1800-tallet. (H:60cm): Bondestol, Trøndelag 1800-tallet. (H:60cm)
0105: Bondestol, Trøndelag 1800-tallet. (H:60cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
See Sold Price
Sold
Ølbolle med malt dekor, utvendig drikkevers og dat.: Ølbolle med malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1740. (Ø:31cm)
0106: Ølbolle med malt dekor, utvendig drikkevers og dat.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
See Sold Price
Sold
Et par gustavianske taburetter.: Et par gustavianske taburetter.
0108: Et par gustavianske taburetter.Est. NOK 4,000-NOK 6,000
See Sold Price
Sold
Forgylt konsollbord, gustaviansk. (83x45x87cm): Forgylt konsollbord, gustaviansk. (83x45x87cm)
0109: Forgylt konsollbord, gustaviansk. (83x45x87cm)Est. NOK 12,000-NOK 18,000
See Sold Price
Sold
18 ass. deler servise i porselen, "Svibel",: 18 ass. deler servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt, bestående av 2 stettefat, sausekopp med underskål, oval skål, 2 fat, 12 asjetter, Meissen.
0110: 18 ass. deler servise i porselen, "Svibel",Est. NOK 4,000-NOK 6,000
See Sold Price
Sold
Hengeskap, 1700-tallet. (68x71x34cm): Hengeskap, 1700-tallet. (68x71x34cm)
0111: Hengeskap, 1700-tallet. (68x71x34cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
See Sold Price
Sold
Åkle. (130x125cm): Åkle. (130x125cm)
0112: Åkle. (130x125cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
See Sold Price
Sold
Kjenge med skåret dekor, 1700-tallet. (H:18,5/L:36cm): Kjenge med skåret dekor, 1700-tallet. (H:18,5/L:36cm)
0113: Kjenge med skåret dekor, 1700-tallet. (H:18,5/L:36cm)Est. NOK 8,000-NOK 12,000
See Sold Price
Sold
Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn: Ole: Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn: Ole Tharaldsen Thinn, dat. 1876, Glittenberg skole. (92x75x24cm)
0114: Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn: OleEst. NOK 8,000-NOK 12,000
See Sold Price
Sold
Et par kandelabre i forgylt bronse, neo-klassisk.: Et par kandelabre i forgylt bronse, neo-klassisk. (H:53cm)
0115: Et par kandelabre i forgylt bronse, neo-klassisk.Est. NOK 3,000-NOK 4,500
See Sold Price
Sold
Nahawand, Iran. (196x133cm): Nahawand, Iran. (196x133cm)
0116: Nahawand, Iran. (196x133cm)Est. NOK 5,000-NOK 7,500
See Sold Price
Afshar, Iran 1900-1910. (187x149cm): Afshar, Iran 1900-1910. (187x149cm)
0117: Afshar, Iran 1900-1910. (187x149cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000Lot Passed
Sold
Amber med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen,: Amber med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen, 1800-tallet. (H:31/Ø:27cm)
0118: Amber med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen,Est. NOK 10,000-NOK 15,000
See Sold Price
Sold
Junge med gravert dekor, eierinitialer og datering: Junge med gravert dekor, eierinitialer og datering 1820.
0119: Junge med gravert dekor, eierinitialer og dateringEst. NOK 800-NOK 1,200
See Sold Price
Sold
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1831. (65x104x56cm): Kiste med orig. rosemaling, dat. 1831. (65x104x56cm)
0120: Kiste med orig. rosemaling, dat. 1831. (65x104x56cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000
See Sold Price
View:
24
TOP