Antiques 2016-04-26 Auction - 219 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 2

Oslo, Norway

Antiques

Antiques
Lot Number: Lowest
"Sideboard" i mahogni med inlagte striper, George III,: Sideboard i mahogni med inlagte striper, George III, W. Williamson & Son, Guildford 1660-1840. (93x184x75cm)
0025: "Sideboard" i mahogni med inlagte striper, George III,Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Drikkekanne i bjerk, skåret dekor med løve. (H:22cm): Drikkekanne i bjerk, skåret dekor med løve. (H:22cm)
0026: Drikkekanne i bjerk, skåret dekor med løve. (H:22cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tall.: Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tall. (L:41,5cm)
0027: Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tall.Est. NOK 1,500-NOK 2,250
Et par armstoler i rosentre med skåret gjennombrutt: Et par armstoler i rosentre med skåret gjennombrutt dekor i rygg og armparti. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
0028: Et par armstoler i rosentre med skåret gjennombruttEst. NOK 3,000-NOK 4,500
6 stk stoler i rosentre og med marmor detalj i: 6 stk stoler i rosentre og med marmor detalj i ryggstykke, Kina. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
0029: 6 stk stoler i rosentre og med marmor detalj iEst. NOK 6,000-NOK 9,000
Et par vaser i cloissoné emalje Kina. (H: 24cm): Et par vaser i cloissoné emalje Kina. (H: 24cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
0030: Et par vaser i cloissoné emalje Kina. (H: 24cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Brevkniv i elfenben med skåret gjennombrutt dekor,: Brevkniv i elfenben med skåret gjennombrutt dekor, tilhørende balg. (L:32cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
0031: Brevkniv i elfenben med skåret gjennombrutt dekor,Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Septer i jade og ruyi tre, tilhørende monter, Kina: Septer i jade og ruyi tre, tilhørende monter, Kina 1800-tallet. (24x57x19cm) Proveniens: ant. General Johan Wilhelm Norman Munthe (1864-1935)
0032: Septer i jade og ruyi tre, tilhørende monter, KinaEst. NOK 12,000-NOK 18,000
Eske i elfenben, skåret dekor dragemotiver, Kina: Eske i elfenben, skåret dekor dragemotiver, Kina 1800-tallet. (H:7,5/Ø:10cm)
0033: Eske i elfenben, skåret dekor dragemotiver, KinaEst. NOK 4,000-NOK 6,000
7-armet lysestake i messing, Arvika. (H:8/L:52,5cm): Lars HOLMSTRØM 7-armet lysestake i messing, Arvika. (H:8/L:52,5cm)
0034: 7-armet lysestake i messing, Arvika. (H:8/L:52,5cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Kinesisk silke applikasjon 1800/1900- tallet. (81x95cm): Kinesisk silke applikasjon 1800/1900- tallet. (81x95cm) Proveniens: Ant. General Johan Wilhelm Norman Munthe (1864-1935)
0035: Kinesisk silke applikasjon 1800/1900- tallet. (81x95cm)Est. NOK 5,000-NOK 7,500
Ghom, silke på silke renning. (154x108cm): Ghom, silke på silke renning. (154x108cm)
0036: Ghom, silke på silke renning. (154x108cm)Est. NOK 5,000-NOK 7,500
Ziegler. (178x120cm): Ziegler. (178x120cm)
0037: Ziegler. (178x120cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Kandelaber i forgylt bronse, Louis XV-stil. (H:61cm): Kandelaber i forgylt bronse, Louis XV-stil. (H:61cm)
0038: Kandelaber i forgylt bronse, Louis XV-stil. (H:61cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Ikon Russisk (central Russland) tempera "Underet av: Ikon Russisk (central Russland) tempera "Underet av erkeengel Michel og de hellige martyrene Florus og Laurus", 1800-tallet. (30x35cm)
0039: Ikon Russisk (central Russland) tempera "Underet avEst. NOK 3,000-NOK 4,500
Ikon Russisk (central Russland) tempera "Guds mor av: Ikon Russisk (central Russland) tempera "Guds mor av Smolensk", 1800-tallet. (32x23cm)
0040: Ikon Russisk (central Russland) tempera "Guds mor avEst. NOK 3,000-NOK 4,500
Ikon "Guds moder Bogolubskaya", Russland 1800-tallet.: Ikon "Guds moder Bogolubskaya", Russland 1800-tallet. (37x30cm)
0041: Ikon "Guds moder Bogolubskaya", Russland 1800-tallet.Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Kommode med orig. maling, tidl. 1800-tallet.: Kommode med orig. maling, tidl. 1800-tallet. (82x76x40cm)
0042: Kommode med orig. maling, tidl. 1800-tallet.Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Frimurerglass, manganfarget, Nøstetangen. (H:11cm): Frimurerglass, manganfarget, Nøstetangen. (H:11cm)
0043: Frimurerglass, manganfarget, Nøstetangen. (H:11cm)Est. NOK 5,000-NOK 7,500
Vase i melkehvit og rødt glass, usign. (H:11,5cm): Arne Jon JUTREM (1929-2005) Vase i melkehvit og rødt glass, usign. (H:11,5cm)
0045: Vase i melkehvit og rødt glass, usign. (H:11,5cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Skål i tofarget glass, Hadeland. (H:9/Ø:14cm): Willy JOHANNSON (1921-1993) Skål i tofarget glass, Hadeland. (H:9/Ø:14cm)
0046: Skål i tofarget glass, Hadeland. (H:9/Ø:14cm)Est. NOK 1,200-NOK 1,800
Vase i glass, mod. K3030, sign. JWJ-57, Hadeland.: Wilhelm JOHANSSON (1887-1977) Vase i glass, mod. K3030, sign. JWJ-57, Hadeland. (H:12cm)
0047: Vase i glass, mod. K3030, sign. JWJ-57, Hadeland.Est. NOK 800-NOK 1,200
Amber med skåret og malt akantusdekor, Gudbrandsdalen: Amber med skåret og malt akantusdekor, Gudbrandsdalen 1800-tallet. (H:32/Ø:25cm)
0048: Amber med skåret og malt akantusdekor, GudbrandsdalenEst. NOK 4,000-NOK 6,000