Sold2022Chaloner (Sir Thomas) De rep. Anglorum instauranda libri decem, Thomas Vautrollier, 1579.Chaloner (Sir Thomas) De rep. Anglorum instauranda libri decem, edited by William Malin, title with woodcut printer's device recto and portrait verso, woodcut head-pieces and decorative initials, erraSee Sold Price
Sold2022ERTE (1892-1990) Woman & Satyr Bronze SculptureERTE (1892-1990) (Romain DE TIRTOFF - Francis E. ERT) Woman & Satyr Bronze Sculpture.Size: 17 1/8 x 7 1/2 x6 1/4 in. TO SHIP THIS ITEM IN USA OR INTERNATIONAL, PLEASE CONTACT THE SHIPPERS : 1) UPS stoSee Sold Price
Sold2021Buddha Thaï debout (Sanskrit: Amitabha Tathagata)Buddha Thaï debout (Sanskrit: Amitabha Tathagata) de style Mon du VIII/IXe siècle, en bronze à patine verte, les mains en vitarka-udra (geste de l'argumentation, de l'explication de la loi. H. 36x1See Sold Price
Sold2022Medicine. MARZIO. De homine libri duo.MARZIO, Galeotto. De homine libri duo. Torino, Giovanni Angelo e Bernardino da Silva, 1517In-8vo, 210x150 mm. Legatura in pergamena rigida, tassello in pelle con titolo in oro al dorso, tagli coloratiSee Sold Price
Sold2022Botany. CLUSIUS ATREBATIS. Exotericorum Libri Decem.CLUSIUS ATREBATIS, Carolus [L'ECLUSE, Charles de]. Exotericorum Libri Decem: Quibus Animalium, Plantarum, Aromatum, aliorumque peregrinorum Fructuum historiae describuntur. Item Petri Bellonii ObservaSee Sold Price
Sold2018Vitruvio, Marco PollioneDe Architectura libri decem, cum commentariis Danielis Barbari ... Venezia, Francesco De Franceschi & Johann Criegher, 1567. In 2°. Marca tipografica al frontespizio e in fine, numerose illustrazioSee Sold Price
Sold2022Gymnastic. MERCURIALE. De arte gymnastica libri sex.MERCURIALE, Girolamo. De arte gymnastica libri sex, in quibus exercitationum omnium Vetustarum genera, loca, modi, facultatesm & quidquid denique ad corporis humani exercitationes pertinet, diligeSee Sold Price
Sold20195 Rare Works of Augustinus of 16th century.5 Rare Works of Augustinus of 16th century. AUGUSTINUS, Aurelius. De spiritu & litera, liber vnus. Venezia, Giovani Patavino & Venturno Ruffinelli, 1534 Bound with: Libri quatuor. De praedestinationeSee Sold Price
Sold2017PIPERNO. De effectibus magicis libri sex.PIPERNO, Pietro. De effectibus magicis libri sex. Neap: per Franciscum Hieronymum Colligni : expensis Ioan. Dominici Montanari, 16474to, mm 195x155; Contemporary full vellum binding, gilt titles and oSee Sold Price
Sold2023AUGUSTINUS. Diui Aurelii Augustini.... De praedestinatione & gratia.AUGUSTINUS, Aurelius. Diui Aurelii Augustini ... Libri quatuor. De praedestinatione & gratia. De praedestinatione sanctorum. De bonae perseuerantiae. De praedestinatione dei[Colophon:] Venetijs, pSee Sold Price
Sold2016Aldina - Bude, GuillaumeLibri V de Asse Venezia, eredi di Aldo Manuzio e Andrea Torresano, 1522. In 4°. Ancora aldina al frontespizio e al verso dell'ultima carta, spazi per iniziali con letterine guida, ai margini glosse dSee Sold Price
Sold2020DIODORUS SICULUS. De Philippi Regis Macedoniae.... deDIODORUS SICULUS. Diodori Siculi scriptoris graeci libri duo: primus. De Philippi Regis Macedoniae.... de Alexandri filii rebus gestis. Venetiis, G. De Rusconibus Mediolanensem, [1518] In folio, 300x2See Sold Price
Sold2022Binding. PHILOSTRATUS. Historiae de vita Apollonij Tyanei libri octo.PHILOSTRATUS. Historiae de vita Apollonij Tyanei libri octo, Alemano Rhinuccino Florentino interprete.Paris, B. Prevost for P. Beguin, 155516mo; 110x75 mm; pieno marocchino marrone dorato, Pp. 32; 634See Sold Price
Sold20231596 WAR MACHINES ILLUSTRATED ANTIQUE Poliorceticon Siue de Machinis PLANTINIusti Lipsi Poliorceticon Siue de Machinis. Tormentis. Telis. Libri Quinque. Ad Historiarum lucem. Leipzig: Officina Plantiniana, presso Vidia e Giovanni Moreto, 1596. by Justus Lipsius, Petrus van deSee Sold Price
Sold20231581 MEDICAL TREATISE antique drugs surgery alchemy tasting art cosmeticsDel compendio de secreti rationali dell Eccell. Dottore, e Caualiero M. Leonardo Fioravanti Bolognese, Libri Cinque. Nel primo de quali si tratta de secreti più importanti nella professione medicSee Sold Price
Sold2016CAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et MagiaCAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et Magia, Libri Quatuor, Pars Mirabilis Occultae Philosophiae...Tobias Adami recensuit, et nunc primum evulgavit.Frankfurt, Egenolphus Emmelius, impensis GodefridiSee Sold Price
Sold2016International Rights. De Jure Naturae et GentiumPUFENDORF, Sam. L. B. De Jure Naturae et Gentium Libri Octo… Tomus Primus [Tertius]… Eris Scandica, qua adversus libros de jure naturali et gentium objecta diluunturFrancofurti & Lipsiae, Ex OfficSee Sold Price
Sold2017EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV.EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV. Accessit XVI. de Solidorum Regularium cuiuslibet intra quodlibet comparatione. … Nunc tertio editi... Auctore Christoforo Clavio Bambergensi.Colonia, a speseSee Sold Price
Sold2016SELVATICO. De compositione et usu Theriacae Libri DuoSELVATICO, Giovanni Battista. De compositione et usu Theriacae Libri Duo. [Heidelberg], Hyeronimus Commelin, 1597 Small 8vo, mm. 175x100; Contemporary full vellum binding, inside covers many manuscripSee Sold Price
Sold2020ARCHIMEDES. Archimedis de iis quae vehuntur in AquaARCHIMEDES. Archimedis de iis quae vehuntur in Aqua Libri Duo. Bologna, Alessandreo Benacci, 1565 4to, mm. 200x140; Nice full calf binding, perfect imitation of the 16th cent., golden ornaments on theSee Sold Price
Sold2020Architecture. PALLADIO. I quattro libriPALLADIO, Andrea. I quattro libri dell'architettura di Andrea Palladio. Ne' quali, dopo vn breue trattato de' cinque ordini, & di quelli auertimenti, che sono piu necessarij nel fabricare; si tratSee Sold Price
Sold2022Incunabulum. GREGORIUS IX. Decretales, cum glossis.GREGORIUS IX, Papa. Decretales, cum glossis.Venezia, Thomas de Blaviis de Alexandria, 15 dicembre 14894to, 230x180 mm. Legatura in cartonato alla rustica dell’epoca, titolo manoscritto al dorso.See Sold Price
Sold2017PORTA, Giovanni Battista della - Magiae NaturalisPORTA, Giovanni Battista della. Magiae Naturalis Libri Viginti. Ab ipso quidem authore adaucti... in quibus scientiarum Naturalium divitae & deliciae demonstrantur. Leiden, Petrus Leffen, 1651. In-12�See Sold Price
Sold2023Sam FRANCIS (1923-1994) DARK AND FAST (SF-277), 1981 (Lembark L. 248; Gemini 1050)Lithographie e...Sam FRANCIS (1923-1994) DARK AND FAST (SF-277), 1981 (Lembark L. 248; Gemini 1050) Lithographie en couleurs sur Arches Epreuve d'essai signée et justifiée 'TP' (Trial Proof)(en dehors de l'&See Sold Price
3 days LeftJasper521567 De Regno et Regis Institvtione antique by Franciscus Patricius PHILPSOPHY$360
Featured3 days LeftJasper521712 JESUIT F. Nepveu Dell' Amore di Giesu e de Mezzi antique VELLUM BOUND$160
May 15University ArchivesRare 18th C. French Engraving Showing Chilean Hockey Player & Other Exotic Customs$140
May 15Aste Bolaffi ENRICO BAJ 1924-2003 Sir James Scott Duke of Monnouth 1977 - ENRICO BAJ 1924-2003 Sir James€1,500
Featured3 days LeftJasper521594 ALBRECHT DURER FULLY ILLUSTRATED antique RARE Di Alberto Durero pittore$4,000
Jun 02Schilb Antiquarian Rare Books1831 PIRATES in America TORTUGA Capt Morgan Buccaneers Drake Cavendish Voyages$1
17 hrs LeftTremont AuctionsChaslie W. D'Andrea. Large battleship painting at sea with a ghostly image of the USS Constitution$500
Bonhams[ADAM SMITH] ADAM SMITH'S COPY OF HELVETIUS'S MOST IMPORTANT WORK. HELVETIUS, CLAUDE ADRIEN. 171...$30,000